Nieuws 01-07-2018

Diensten 1 juli:

 • Belt-Schutsloot 09.30 uur – Voorganger: ds. P. Vroegindeweij, Ermelo.
 • Wanneperveen 09.30 uur – Voorganger: ds. W.J. Menkveld – H.A. 

Diensten 8 juli:

 • Belt-Schutsloot 09.30 uur – Voorganger: ds. W.J. Menkveld – H.A.
 • Wanneperveen 09.30 uur – Voorganger: ds. J. Stap, Kolderveen

Diensten 15 juli:

 • Belt-Schutsloot 09.30 uur – Voorganger: dhr. H. Lowijs, Noordscheschut.
 • Wanneperveen 09.30 uur – Voorganger: ds. W.P. Ferguson.

 

Oppas W’veen en BS: Zie www.pknwanneperveenbeltschutsloot.nl, onder: rooster.

 

Rooster bloemendienst W’veen:

 • 01/7 – Bloemendienstcommissie
 • 08/7 – Mw. J. Doosje-v.d. Vegte en fam. H. van Benthem
 • 15/7 – Fam. M. Mulder en fam. H. Holterman

 

Bloemen:

 • De bloemen uit de dienst van 17 juni te W’veen gingen naar Mw. R. Vos-Knol en naar mw. Zwiers -Lok.
 • In BS gingen de bloemen naar de heer G. Ruiter hij was jarig. En naar Jan en Geertje Knobbe
 • De bloemen van 24 juni gingen in W’veen ter bemoediging naar Evelien Nijenhuis en haar dhr. L. ten Wolde.
 • In Belt-Schutsloot werd een bos bloemen met hartelijke felicitaties gebracht bij mw. S. Halfmouw-Stam. Zij mocht haar 83ste verjaardag vieren. Ook is een bos bloemen gebracht bij dhr. C. Klaver.

 

Ledenmutatie:

 • Mw. M. Klomp (Veneweg 179) is verhuisd binnen Wanneperveen.

 

Verantwoording:

 • Door Blijke Zomer is € 5 ontvangen voor de bloemendienst.
 • De diaconiecollecte van 17 juni in W’veen heeft € 73,30 opgebracht voor het Roosevelthuis/New Hyde park.
 • In de jeugddienst te Belt-schutsloot was de opbrengst van de collecte voor de bootvluchtelingen
 • € 172,95 en voor de jeugddienstcommissie €  126,00.
 • Frank de Jonge heeft een gift van € 10 ontvangen voor de bloemencommissie.
 • De collecte voor het Werelddiaconaat op 24 juni heeft in Wanneperveen € 36,45 opgebracht.

 

Avondmaalscollecte 1 juli Wannperveen/ 8 juli Belt-Schutsloot St.Vaarkracht.

“Even een moment geen kankerpatiënt”

Iedereen die zelf te maken heeft gehad met kanker weet dat in die strijd de geest de motor is. En die motor heeft regelmatig nieuwe brandstof nodig. Even een moment van reflectie, even geen patiënt zijn of patiënt voelen. Precies hun eigen ervaring hebben Lieke & Robert er toe bewogen een stichting in het leven te roepen die kankerpatiënten even laat vergeten dat ze patiënt zijn. Door met vrijwilligers en schippers vaartochten te realiseren die dankzij het andere perspectief op het water, nieuwe energie in de strijd tegen kanker geeft.

VaarKracht wil o.a. via ziekenhuizen en andere zorginstellingen nóg meer kankerpatiënten bereiken. “VaarKracht kan terugvallen op een vloot van meer dan 250 schepen”, vertelt Rust. ,,Veel schippers staan te trappelen om ook eens gasten mee uit varen te nemen.

In nagenoeg het hele land zijn inmiddels zo’n 900 enthousiaste vrijwilligers oproepbaar om kankerpatiënten en hun dierbaren kosteloos en met een goed gevulde picknickmand een paar uur mee te nemen op het water

VaarKracht organiseert en faciliteert deze kosteloze vaardagen, overal in het land dankzij de ondersteuning van particulieren, bedrijven en vrijwilligers. En wij roepen Nederland op om ons financieel te ondersteunen om nog veel meer voor de kankerpatiënten te kunnen betekenen. Waar gemiddeld 1 op de 3 Nederlanders te maken krijgt met deze ziekte, is er nog veel ruimte om patiënten even dat gevoel van zorgeloosheid te kunnen geven waardoor ze de strijd tegen kanker weer aan kunnen.

In Belt-Schutsloot wordt inmiddels ook jaarlijks zo’n vaardag georganiseerd, en in Wanneperveen zal er op 18 augustus een tocht plaatsvinden.

Voor meer info zie www.vaarkracht.nl

Namens de diaconie van harte bij u aanbevolen.

 

Collectemunten:

Maandag 2 juli kunt u weer terecht bij G. Knobbe, Belterweg 34, tussen 18.45 en 19.45 uur.

 

Vakantie Bijbel Club: 24, 25 en 26 juli:
Ook dit jaar houden we Vakantie Bijbel Club voor kinderen van de basisschoolleeftijd. Het programma bestaat uit zingen, het uitbeelden van het Bijbelverhaal door een toneelstuk en knutselen of een spel.
Dit jaar is het thema: ‘Jij helemaal anders’. Het Bijbelverhaal van Jozef staat daarbij centraal.
Net als voorgaande jaren is het  spannend of er genoeg helpers zijn. We hebben groepsleiders nodig om de kinderen te begeleiden bij het spel of het knutselen en we hebben toneelspelers nodig, ouders en tieners.
De Vakantie Bijbel Club is op 24, 25 en 26 juli van 10.00 tot 12.00 uur op Veneweg 33.
Aanmelden voor groepsleiding; Hennie van de Berg, hebaberg@hotmail.com
Aanmelden voor toneel; Klaas Jan  Rossing  kj.rossing@hotmail.com
Overige vragen of aanmelding, fam Menkveld, 0522-701108, jmenkveld@solcon.nl
Aarzel niet, doe mee. Dit is een prachtige gelegenheid om kinderen iets mee te geven van het Evangelie.

Vanuit de gemeente:
Mw. L. van Zanden, werd afgelopen vrijdag opgenomen in het ziekenhuis in Meppel. We hopen dat zij spoedig mag herstellen en bidden haar Gods zegen toe.

Vanuit de pastorie:
Het verhaal van God. We praten zo gemakkelijk over verhalen uit de Bijbel. Het verhaal over Abraham, Jona, Petrus en ga zo maar door. Ik merk dat het woord verhaal voor sommige mensen de klank heeft van; Niet waar gebeurd maar bedacht door iemand die het heeft verteld. Sommigen, helaas ook theologen (!) dragen dat ook ondubbelzinnig uit. En, er staan ook bedachte verhalen in de Bijbel zoals bv de gelijkenissen. Dat staat er dan ook bij. Maar in de Bijbel wordt ook geschiedenis verteld in verhalen. God laat zich juist kennen als een aanwezige God in de concreetheid van het menselijk leven. Ik ben de God van Abraham, Izaäk en Jakob! Hij is niet de God van drie bedachte figuren uit bedachte verhalen, nee, Hij is de God van concrete mensen met concrete namen. Dat is Hij vandaag ook. De God van de Beltigers en de Venigers (vul je naam maar in). Dus, spreek gerust over de verhalen uit de Bijbel maar bedenk dat het geen verhaaltjes zijn maar verhalen van mensen die vertellen wat mensen meemaakten met God.
Hartelijke groeten,
Ds Menkveld.

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *