Nieuws 24-02-2019

Diensten 24 februari 2019:

 • Belt-Schutsloot 11.00 uur – Voorganger: ds. W.J. Menkveld
 • Wanneperveen 09.30 uur – Voorganger: ds. W.J. Menkveld                                  In beide diensten is de diaconie collecte voor missionair werk.

 

Diensten 3 maart 2019:

 • Belt-Schutsloot 11.00 uur – Voorganger: ds. W.J. Menkveld
 • Wanneperveen 09.30 uur – Voorganger: ds. W.J. Menkveld                                  In beide diensten is er een extra collecte voor kerk en onderhoud.

 

Oppas W’veen en BS: Zie www.pknwanneperveenbeltschutsloot.nl, onder: rooster.

 

Rooster bloemendienst W’veen

 • 24/02 – Mw. J. van Benthem en fam. S. Smit
 • 03/03 – Fam. J. Zomer en fam. H. Veninga

 

Bloemen:

 • Bloemen uit de jeugddienst in BS van zondag 17 februari gingen met hartelijke felicitaties naar mw. G. Klaver-de Jonge i.v.m. haar verjaardag.
 • Ook Kasper de Jonge kreeg bloemen, hij mocht weer thuis komen uit het ziekenhuis.
 • En er gingen bloemen naar de ouders van de 3 nieuwe wereldburgers.
 • In Wanneperveen gingen de bloemen naar de heer G.J. Klomp ivm zijn verjaardag vorige maand.
 • En mw. W.F. Rodermond-de Niet. Ook ivm haar verjaardag vorige maand.

 

Verantwoording BS:

 • De opbrengst van de extra collecte voor Kerk en Onderhoud van 10 februari in BS bedroeg  €  103,45
 • De opbrengst van de zendingsbussen in BS t/m de maand februari 2019 bedroeg €  206,91.
 • De opbrengsten van de collecten in de jeugddienst van afgelopen zondag, bedroegen voor World Vision  ad  € 153,05 en voor de jeugddienstcommissie zelf  € 98,55.

 

Verkiezingen BS:

De kerkenraad is blij dat mw. J. Wever-Krikke het ambt van diaken heeft aanvaard.

 

Geboren:

 • Op 13 februari is geboren Fenna Jacolien, dochter van Gerco en Gerjanne Kingma, De Steenakkers.
 • Eveneens op 13 februari is geboren Lieselotte Aliefke Jantien, dochter van Jeroen en Winde Jager, zij wonen ook aan De Steenakkers.
 • Op 16 februari is geboren Niek, zoon van Herco en Renate Brand, en broertje van Jeffrey, Zij wonen aan de Belterweg.

Alle ouders van harte gefeliciteerd en Gods zegen toegewenst.

 

Jarigen 80+ maart:

Volgende maand hopen D.V. onze volgende gemeenteleden hun verjaardag te vieren:

 • 11-3 Dhr. G. Dam, Veneweg, 88 jaar.
 • 25-3 Mw. J. Klaver-van de Belt, Belterweg, 89 jaar.
 • 26-3 Dhr. S. Jonas, Burg. Pastoorstraat, 86 jaar.

Allen alvast van harte gefeliciteerd met het bereiken van deze hoge leeftijd en een fijne verjaardag toegewenst.

 

Vanuit de Pastorie:
Kerk en cultuur hebben veel met elkaar te maken en beïnvloeden elkaar. Soms trekt de kerk de cultuur mee maar het kan ook omgekeerd dat de cultuur de kerk meetrekt. Deze week kwam ik er achter dat het kinderliedje ‘Altijd is Kortjakje ziek, midden in de week maar ’s zondags niet’ van oorsprong een spotliedje is op een jenever drinkende vrouw die de hele week dronken is (ziek van de drank) behalve op zondag als ze geen jenever krijgt. De kerk heeft hier de cultuur meegetrokken. De meesten van u zullen net als ik het liedje kennen als kinderliedje over Kortjakje die elke zondag naar de kerk gaat met haar boek vol zilverwerk. Een dronkenmansliedje werd onder invloed van de kerk een kinderliedje dat aanmoedigt om naar de kerk te gaan. Maar, eerlijk is eerlijk, ik begreep vroeger ook al niet waarom Kortjakje de hele week ziek was en ook niet wat de betekenis was van dat korte jakje. Dat snap ik nu beter. Zo merk je dat het vaak goed is om achter de dingen te zoeken naar de betekenis of oorsprong om het goed te kunnen begrijpen. Vooral ook om op te letten dat we in de kerk geen cultuurdingen binnenhalen en normaal gaan vinden die er niet in horen. Dat kan van alles zijn. Verstopt of heel openlijk. Meestal vinden mensen het moeilijk om kritisch te zijn op dat waar ze aan gewend zijn. Wat in hun beleving altijd zo was. Behalve dat dat zelden waar is, is het zeker geen goede reden om het dan maar goed te vinden. Cultuur is niet altijd slecht het is ook niet alleen buiten de kerk. In zekere zin is de kerk zelfs onderdeel van de cultuur. Tegelijk heeft de kerk een kritische functie naar de cultuur. Daarom is eerlijk zelfonderzoek, persoonlijk en in de kerk, steeds weer nodig. Daarvoor juist is Bijbellezen en kerkgang zo belangrijk. Onmisbaar belangrijk. Buiten je eigen cirkel leren denken. Steeds weer jezelf de vraag stellen waar dien ik God en waar volg ik kritiekloos de cultuur? Daarom is vandaag het zondagsvoorbeeld van Kortjakje nog steeds actueel. Zondags gaat zij naar de kerk, met haar boek vol zilverwerk (de Bijbel).
Hartelijke groeten,
Ds. Menkveld.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *